


Op het voormalig gasfabrieksterrein van Heemstede worden woningen gebouwd. Hiervoor wordt de complexe historische bodemverontreiniging gesaneerd. Ook worden parkeerkelders en een haven aangelegd.
Door Wareco zijn en worden de volgende werkzaamheden uitgevoerd:
• financiële risico-evaluatie
• milieutechnisch bodemonderzoek
• archeologisch bodemonderzoek
• saneringsplan, sloopplan en bemalingsplan
• bestek “bodemsanering en bouwrijp maken”
• aanbestedingen, bouwteam
• vergunningentraject: watertoets, sloopvergunning,ontheffing Flora- en Faunawet, WVO-vergunning, keurontheffing, flora- en fauna inventarisatie
• overleg betrokken overheden en instellingen
• milieukundige begeleiding en directievoering
Op het voormalige gasfabriekterrein van Heemstede zijn in de 50’er jaren van de vorige eeuw verschillende gemeentelijke diensten gevestigd (gemeentekantoor, gemeentewerf, brandweer, politiekantoor, watertoren). Hiervoor is de voormalige haven van de Gasfabriek gedempt en is verder volstaan met het ophogen van het terrein. De ernstige en complexe bodemverontreiniging van de oude gasfabriek is destijds niet gesaneerd. Momenteel wordt het gebied opnieuw ontwikkeld:
• in de monumentale gebouwen (politiebureau, directeurswoning, watertoren) komen nieuwe bestemmingen;
• de overige gebouwen worden gesloopt;
• ter plaatse van de oude haven wordt opnieuw een grotere haven gegraven;
• er komen appartementengebouwen met ondergrondse parkeervoorzieningen;
• het overige terrein wordt ingericht als openbaar park;